Afrikában!
Szemvizsgálat az Othnielben
Optikus képzés Kinshasában
Benedek oktatja kongói diákjainkat
Optikus képzés a College Othnielben
Anna, Kristóf, Kriszti és Gábor
Szöllősi Judit
Espérance
Mirk György
Várszegi Tibor
Németh Éva
Keszei Adrienn
Milotai Julianna
Mutombo Angelika
Janka Bence
Nikó
Deák Zoltán
Fülöp Rea
Molnár Klaudia
Lautner Viktor
Rólunk - Tevékenységünk Magyarországon
Ismeretterjesztő előadás, globális nevelés programok, filmvetítéssel egybekötött beszámoló, tolerancia-programsorozat, tárgy-és fotókiállítás, Afrika-rendezvények
Tevékenységünk során nagy hangsúlyt helyezünk arra, hogy Magyarországon hitelesen bemutatásra kerüljön Afrika, a kontinens helyzete, a reális segítségnyújtási lehetőségek. Célunk, hogy hazánkban is egyre többen aktívan részt tudjanak venni a globális segítségnyújtásban, és különösen az afrikai emberek életkörülményeinek javításában.
Magyarországon az esélyegyenlőség elősegítése érdekében végzünk társadalomformáló tevékenységet, tolerancia előadások, kiállítások, filmvetítések, kulturális programok szervezésével.
Az elmúlt évek során az ország számtalan pontján Debrecen, Pécs, Kecskemét, Elek, Békéscsaba, Győr, Abony, Gyömrő, Nyíregyháza, Dunaföldvár városában, Budapest számos helyszínén, évente kb. 70-100 előadást tartva jutottunk el az Afrika hiteles megismerésére nyitott közönséghez. Több tucat kulturális rendezvényen vettünk részt, rendezőként, vendégként, kiállítóként, melyek az egyéni társadalmi szerepvállalást (Tranzit Fesztivál, Afrika-Ázsia Napok stb.), a migránsok befogadását (Migráns Fesztivál) segítették elő, szervezetünk rendszeresen részt vesz a Sziget Fesztiválon, a Művészetek Völgye fesztiválon is. Előadásaink anyagát kongói és etiópiai munkásságunk során készített film-és fényképfelvételek, illetve személyes tapasztalataink adják. Fényképeink válogatásából fotókiállításokat rendeztünk illetve kongói iskolánk gyermekei által készített gyermekrajz- kiállításokat; afrikai tárgykiállítást.
2007 nyarán rendeztük meg először a 10 napos Afrika Völgy fesztivált a kapolcsi Művészetek Völgye hivatalos rendezvényeként.
Kérjük, hogy amennyiben ismersz olyan programhelyszínt, ahol érdeklődnének rendezvényünk, kiállításunk, ismeretterjesztő előadásunk vagy tolerancia programunk iránt, lépj kapcsolatba Reisinger Magdolna alapítványi munkatárssal:
- Tel.: 06 1 332 1054, 06-30/47-17-345
- E-mail:
Ismeretterjesztő előadás
Afrika és az afrikaiak hiteles bemutatására kép-és videó-vetítéssel egybekötött előadásokat tartunk, magyar nyelven, kb. 60 percnyi programmal. Ezt követően a résztvevők feltehetik a témával kapcsolatos kérdéseiket, közös beszélgetésre, afrikai hagyományos kézműves tárgyak megvásárlására nyílik lehetőség.
Igény szerint az előadás után afrikai élőzene, étel-és italkóstolót szervezünk.
Eddig közel 100 település 150 intézményébe jutottunk el.
Tolerancia – Szemléletformáló előadássorozat
A tolerancia és szemléletformáló programsorozat célja a Magyarországon élő fiatalok szocializációja során a tolerancia, az előítélet-mentes gondolkodás csírájának elültetése, illetve egy nyitott attitűd kialakulásának elősegítése a fejlődő országokban megvalósuló fejlesztési munkára, valamint ezeken a területeken kézzelfogható ismeretek átadása. Különböző szintű oktatási intézményekben (általános iskolától felsőfokú oktatási intézményekig), művelődési házakban és kulturális programok keretén belül testközelből ismertetjük meg a 8-26 év közötti fiatalságot az afrikai kultúrával egy, a vizuális eszközöket megragadó és a személyes tapasztalaton alapuló módszer segítségével.
Célunk, hogy a találkozás során egy pozitív, elfogadó attitűd alakuljon ki a fiatalokban nem kizárólag az afrikai, hanem más nemzetiségű egyénekkel, csoportokkal szemben is. Törekvésünk arra irányul, hogy egy ismeretanyagban gazdag, emlékezetes előadás kapcsán az átadott előítélet-mentes szemlélet később az érintettek személyiségfejlődése során alaptulajdonsággá érjen be.
A tolerancia-program keretében tartandó előadásokat az Afrikáért Alapítvány vezetője, a kongói származású France Mutombo Tshimuanga tartja magyar nyelven. A projekt anyagát az afrikai útjaink során, a Kongói Demokratikus Köztársaságban és Etiópiában készített film- és képanyagok adják. Az előadások időtartama – helyszíntől függően – 45- 60 perc, amely után kérdésfeltevésre nyílik lehetőség. A tolerancia előadássorozat keretében az előadások témáját és hangvételét a hallgatóság korához és igényszintjéhez alakítjuk. A rendelkezésünkre álló nagy mennyiségű kép-és filmanyag lehetővé teszi különböző előadásanyagok összeállítását. Amennyiben a helyszín engedi, az ismeretterjesztő előadás után ételkóstolót tartunk. Az eredetileg kukorica – és maniókalisztből készült nevezetes afrikai ételt, a fufut készítjük el paradicsomos babbal vagy gombával a hallgatóság számára.
Saját rendezvények szervezése:
- Afrika napok
- Több napos Afrika fesztiválok
- Afrika-estek cégeknek
Fotókiállítás
A kiállítás képanyaga kongói utazásaink során készített legjobb kb. 40 db (színes, keretezett, 25*38 cm) fényképből áll össze, gondos szelektálás után. A fényképek témái:
- Egészségügyi, szociális, oktatási helyzet
- Mindennapi élet
- Élővilág-természet
- Az alapítvány tevékenysége
A képek digitális fényképezőgéppel készültek és „vándorkiállítás” formájában kerülnek a közönség elé, keretezve 30*40 cm-es méretben. Tea- és kávéházakban, kulturális helyszíneken, könyvtárakban, kiállítótermekben stb. állítjuk ki őket.
Vándor fotókiállításunk néhány állomása:
- Kapolcs Művészetek Völgye 2007.
- Sziget Fesztivál 2006.
- CD Bár Buda, Bp., II. ker., Kacsa u.22.
- Kossuth Klub, Bp., VIII. ker., Múzeum u.7.
- Mezon Ifjúsági Tanácsadó Iroda Galériája, Debrecen, 4031 Batthyányi u. 2/b
- Bálint Ház, Bp., 1065 Révay u. 16.
- Kicsi@Világ Teaház és Találkozóhely, Bp., VII. ker., Madách Imre út 11.
- Budapesti Művelődési Központ, XI. ker. Budapest, Etele út 55.
- Fővárosi Művelődési Ház, XI. kerület Fehérvári út
- Cseko Művelődési Ház
- Gödör Klub – Tranzit fesztivál
A kiállítások helyszínéről, időpontjáról, az Aktualitások menüpont alatt találhatsz információt.